Rowerowe wycieczki- 6 zasad dla udanych wycieczek rowerowych

Dzień dobry w ten ciepły słoneczny dzień.


Nareszcie w powietrzu czuć i widać wiosnę. Dziś po raz pierwszy temperatura ponad 25°C . Zrobiło się cieplej i przestało padać co chwila. W dzisiejszym artykule będzie o wycieczkach rowerowych. Zapraszam do czytania.
Podstawa to dobra pogoda , odpowiednie przygotowanie , zgodne towarzystwo i oczywiście sprawne rowery.
Co zrobić, aby wycieczka była udana ?

6 zasad.

Po pierwsze zaplanuj ja w wolny dzień od pracy (albo weź urlop na ten czas) i sprawdź prognozę pogody. Nie ma nic gorszego niż deszcz czy burza w trakcie podróży (chociaż wiem , że co niektórym to nie przeszkadza). 

Po drugie zapytaj znajomych, czy osób z rodziny, czy mają chęci na taką wycieczkę.

Po trzecie wybierzcie punkt docelowy i ramy czasowe na dojazd zwiedzanie i powrót. Warto zabrać ze sobą aparat fotograficzny jeśli ten w telefonie jest słabej jakości. Przecież nie każdy ma iPhone’a

Po czwarte przygotuj coś małego do jedzenia lub uprzedź, żeby każdy zabrał coś ze sobą. Nie musi to być obiad, ale coś , żeby nie być głodnym i mieć energię. Nie zapomnij i wodzie.

Po piąte pozytywne nastawienie. Nie ma nic gorszego niż jedną marudząca osoba , która jedzie jak za kare i próbuje zwrócić uwagę wszystkich na siebie.

Po szóste sprawdź, czy wszystkie rowery są sprawne i przygotuj zapasowe dętki , pompkę i jeden zestaw kluczy. Trzeba być przygotowanym na ewentualne usterki , że nie wraca do domu na pieszo.

Jeśli zachowasz te zasady wycieczka będzie udana , uwieczniona na zdjęciach i pozostawi miłe wspomnienia. 

No to ruszaj w drogę po przygodę.

Robert

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *